Baletní přípravka

                                                      „Tanec je pohyb a pohyb je život.“

                                                                                                                                                                                              Výuka baletní přípravky je určena  dětem, které rády tančí, mají radost z pohybu a hudby.

Ve výuce baletu neboli klasického tance není prioritou děti naučit pouze základní prvky klasického tance, ale tancem a hrou rozvíjet jejich představivost, zdravé sebevědomí a lásku k umění. Naučit je vnímat své vnitřní pocity a vyjadřovat je tancem.

V baletní přípravce mohou děti již od raného věku získat správné držení těla. Klasický tanec posiluje svalové skupiny, které se při běžném cvičení neaktivují, a napomáhá tím vyrovnávat vadné zakřivení páteře. Zlepšuje koordinaci, rovnováhu, pohyblivost a pružnost těla. Rozvíjí hudební a prostorové cítění.

Balet - klasický tanec je taneční styl sahající daleko do minulosti, jehož technika a provedení jednotlivých prvků je přesně vystavěné a dává základ mnoha novodobým tanečním technikám. Je vhodný i jako doplňková pohybová průprava např. pro hereckou práci či sportovce (gymnastika, krasobruslení, akvabely ad.) V baletní přípravce se děti seznamují s pohybem a zároveň se učí odpovědnosti k dílu, kterým se zabývají. Po absolvování baletní přípravky se mohou samy rozhodnout, zda chtějí pokračovat v hodinách baletu nebo své dovednosti z klasického tance uplatní v jiném druhu tanečního umění.

Výuka baletu je věkově rozdělena 4-6 let začátečníci, 5 - 7 let pokročilí, děti 9 - 12 let  

Tvorba stránek a webhosting Lives.cz